Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to element obowiązkowy wśród akcesoriów potrzebnych kobiecie, aby dopełnić swój szczegółowo dopracowywany wizerunek. Jak zatem dobrać ten dodatek w zgodzie z kształtem twarzy?

Na światowych modowych wybiegach z pewnością zauważycie modelki noszące okulary przeciwsłoneczne, które sprawiają, że kreacja przez nie noszona jest jeszcze bardziej wyrazista. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Ty mogła wykorzystać ten element w codziennych kreacjach – zwłaszcza że wybór okularów przeciwsłonecznych jest naprawdę ogromny. I z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Rodzaje okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne można podzielić na kilka rodzajów, ze względu na ich skuteczność w ochronie przed promieniami UV. Podstawową ochronę zapewniają niemalże wszystkie okulary z przyciemnianymi szkłami, nie jest ona doskonała, ale wystarczą na krótką ekspozycję. Dużo lepsze są okulary z filtrem polaryzacyjnym, szczególnie polecane sportowcom oraz wszystkim kierowcą.

Okulary przeciwsłoneczne a kształt twarzy

Nie jest tajemnicą, że okulary powinno się dobierać zgodnie z kształtem twarzy – i tak dla twarzy w kształcie serca – czyli masz dość szerokie czoło, a twoja twarz zawęża się w dół – pasują niemalże wszystkie oprawki, z wyjątkiem kwadratowych. Można powiedzieć ogólnie, że omijaj szerokim łukiem wszystkie oprawki z ostrymi kątami.

Jeśli szukasz oprawek do kwadratowej twarzy – powinnaś wybrać okulary przeciwsłoneczne okrągłe lub owalne. Pozwoli Ci to nieco złagodzić rysy twarzy.

Natomiast do okrągłej twarzy powinnaś wybrać kwadratowe bądź, na ogół, z ostrymi kątami oprawki. Taki wybór optycznie wyszczupli Twoją twarz.

Okulary przeciwsłoneczne a moda

Moda od dawna łączy się z dodatkami takimi jak okulary przeciwsłoneczne – ale czy wiesz jak dopasować okulary do Twojego stylu? Oczywiście nie ma jednej złotej zasady, co najwyżej pewne sugestie, które być może ułatwią Ci wybór takich okularów.

Po pierwsze, dopasuj kolor. Jak wiemy kolorów oprawek jest całe mnóstwo i tak naprawdę możesz dopasować do każdej kreacji inne okulary. Jeśli masz do tego budżet, możesz tak zrobić – tym bardziej że nie jest to stosunkowo drogi dodatek. Możesz również kierować się łączeniem stylów – jeśli lubisz luźny i swobodny styl, spróbuj przymierzyć tak zwane lenonki.

Jakość okularów przeciwsłonecznych

Warto zainwestować w oprawki znanych marek – będziesz miała pewność, że zapewnią Twoim oczom wymaganą ochronę. Tak zwane no-name marki, posłużą Ci co najwyżej na parę miesięcy lub krócej i z pewnością szkła użyte w nich nie będą najlepsze.

Brakuje Ci środków na zakup markowych okularów przeciwsłonecznych? Pożyczka online to wsparcie finansowe od ręki.

Jak widzisz, dobranie okularów przeciwsłonecznych do Twojego stylu nie musi być trudne – wystarczy znaleźć odpowiedni model, przymierzyć i kupić! Oczywiście ważna jest jakość, a więc staraj się kupować okulary z filtrem polaryzacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.