Jak dobrać właściwą fryzurę?

Nie ma nic bardziej przygnębiającego niż przeczesywanie internetu w celu znalezienia idealnej fryzury, tylko po to, aby przekonać się, że efekt końcowy nie pasuje do ładnego zdjęcia, które wydrukowałaś sobie aby pokazać fryzjerowi. Bardzo często niedopasowanie stylu do twarzy kończy się frustracją – a nawet łzami, jeśli wybierzesz drastyczne cięcie, które nie pasuje do kształtu Twojej twarzy.

Ale nie martw się. Nie oznacza to jednak, że musisz całkowicie zrezygnować z interesujących cięć i trzymać się tego samego, starego stylu. Musisz tylko odrobić trochę pracy domowej, ustalając kształt swojej twarzy, zanim umówisz się na następną wizytę.

Jak określić kształt swojej twarzy?

Odkrycie, że kształt twojej twarzy nie jest aż tak skomplikowany, gdy zrozumiesz, że jest tylko sześć kształtów do wyboru. Wielu z nas popełnia błąd myśląc, że nasze twarze są “okrągłe”, pomijając całkowicie niektóre z subtelniejszych kątów.

Aby określić swój kształt twarzy, zaciągnij włosy do tyłu w opasce lub kucyku i przeanalizuj to, co widzisz w lustrze. Twoja ładna twarz powinna mieścić się w jednej z sześciu kategorii.

  • Owal: Czoło może być nieco szersze niż podbródek, a długość twarzy jest około półtora raza większa.
  • Okrągłe: Wyraźne, zaokrąglone policzki o równej szerokości i długości twarzy.
  • Kwadratowe: Wyraźna szczęka i kwadratowy podbródek, z czołem i linią szczęki mniej więcej tej samej szerokości.
  • Podłużny: Często mylona z owalną twarzą, choć twarz podłużna będzie miała dłuższy kształt, który nie jest tak szeroki jak owal – często z wąskim podbródkiem.
  • Serce: Szersze czoło i kości policzkowe z wąską linią szczęki i podbródka.
  • Diamentowy: Wąska linia czoła i szczęki z kośćmi policzkowymi w najszerszym miejscu twarzy

Określanie kształtu swojej twarzy

Jeśli nadal nie jesteś pewna, który kształt twarzy wybrać – sprawdź co mówią Twoi znajomi oraz rodzina – być może naprowadzą cię na odpowiednie tory i będziesz mogła wybrać najodpowiedniejszą fryzurę, podczas kolejnej wizyty w salonie fryzjerskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.