Jak ubrać się do pracy? Mini poradnik

Jak ubrać się do pracy?

Dobór odpowiedniego ubrania, często zajmuje nam kobietą naprawdę dużo czasu – zwłaszcza jeśli ma to być strój do pracy. Jak zatem ubrać się do pracy, aby czuć się dobrze w wybranym outficie, a zarazem wyglądać naprawdę oszałamiająco? Zapraszamy do lektury naszego mini poradnika, z którego dowiesz się wszystkiego!

Rodzaj pracy

Wybór stroju w dużej mierze będzie zależeć od rodzaju wykonywanej pracy – inaczej ubierzesz się do biura, a inaczej pracując na świeżym powietrzu lub w kawiarni. Musisz również odpowiedzieć sobie na pytanie: czy moja praca wymaga elegancji? A może luzu i wygody? Odpowiednie określenie potrzeb z pewnością ułatwi późniejszy wybór ubrania, co przełoży się na krótszy czas na przygotowanie się do pracy rano.

Elegancja czy luz?

Gdy już odpowiesz sobie na powyższe pytania – będziesz mogła określić czego potrzebujesz w swojej garderobie. Może zdarzyć się, że rzeczy, które idealnie będą pasować do Twojej pracy nie znajdują się w Twojej garderobie – w takim wypadku jedynym ratunkiem dla Ciebie jest udanie się do sklepu i zakup niezbędnych rzeczy. Pamiętaj jednak aby nie wydawać na nie majątku – chyba, że masz pewność długiego zatrudnienia w danej branży. Zazwyczaj w swojej garderobie znajdziesz elementy, które pasują do danej pracy – dlatego przed udaniem się na zakupy, dokładnie się im przyjrzyj – być może unikniesz niepotrzebnych wydatków.

Kiedy wybrać elegancję?

Eleganckie ubrania idealnie wpasują się do pracy biurowej oraz takiej, w której wygląd ma znaczenie – przykładowo w kancelarii prawnej oraz urzędzie czy też podczas ważnych biznesowych spotkań, od których zależy sukces danego projektu. Oczywiście rodzajów pracy, do których możesz ubrać się elegancko jest dużo więcej – i tak naprawdę do niemalże każdej możesz wybrać taki strój. Jednakże niekoniecznie będziesz się czuła w nim komfortowo, jeśli współpracownicy będą zupełnie inaczej ubrani. Dopasuj więc swój ubiór do rodzaju wykonywanej pracy.

Kiedy wybrać luz?

Luźny styl ubioru to nie tylko dresy i bawełniany podkoszulek – luźny styl ubioru to bardzo szerokie pole do modowego popisu. Zazwyczaj za luźny styl uważa się styl casualowy – czyli inaczej codzienny. Wyróżnia się on połączeniem eleganckich elementów takich jak marynarka czy też koszulka z kołnierzykiem ze spodniami jeansowymi. Wariantów takich stylizacji jest naprawdę sporo. Niemalże każdy element stroju eleganckiego można połączyć z mniej formalnym stylem.

Przy wyborze ubioru do pracy kieruj się przede wszystkim minimalizmem – często nie jest mile widziana przesada związana ze zbyt krzykliwymi kolorami czy też zbyt głębokimi dekoltami. Pamiętaj również, aby czuć się swobodnie w wybranym stroju – zapewni Ci to pewność siebie, której będziesz potrzebować prowadząc rozmowy biznesowe czy też obsługę klientów. Mamy nadzieję, że nasz mini poradnik pomoże Ci spędzać rano mniej czasu w garderobie, który przeznaczysz na spokojne wypicie kawy przed pracą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.