Jak urządzić plac zabaw dla dzieci w ogrodzie

plac zabaw

Latem nasze pociechy uwielbiają spędzać czas w ogrodzie. Aby zabawa na świeżym powietrzu była dla nich jeszcze bardziej przyjemna i pełna wrażeń, warto zainwestować w aranżację przydomowego placu zabaw. Dziś podpowiemy, jak to zrobić oraz ile taka inwestycja kosztuje.

 Zaplanuj bezpieczne miejsce

Przestrzeń do zabaw dla dzieci powinna znajdować się w miejscu oddalonym od źródeł potencjalnego zagrożenia, jak na przykład oczka wodne, sprzęty elektryczne (kosiarki, piły), a także od głównego wejścia na posesję. Najlepiej jest znaleźć w ogrodzie taki kąt, który będzie widoczny z tarasu bądź z okna kuchni czy salonu. 

 Podłoże 

Plac zabaw może znajdować się na trawie, która jest bezpieczna dla maluchów i dobrze amortyzuje ewentualne upadki. Innym pomysłem jest zainwestowanie w specjalne podłoże wykonane z gumowych płyt, które cechują się doskonałymi właściwościami fizycznymi oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Cena jednego metra kwadratowego takiej nawierzchni to ok. 100zł.

 Domek dla dzieci

Na placu zabaw nie może zabraknąć domku dla dzieci. To w końcu będzie ich główna baza i schowek, a zarazem dobre schronienie przed palącym słońcem oraz deszczem, który złapie je podczas zabawy. Taki domek może być wyposażony w schodki oraz zjeżdżalnię, która zapewni maluchom moc atrakcji. Gotowe domki można kupić kupić w cenie ok. 1.000zł. 

 Piaskownica

 Każde dziecko uwielbia się bawić w piasku. Na naszym przydomowym placu zabaw nie może więc zabraknąć piaskownicy. Wystarczy wykonać odpowiedniej wielkości skrzynię, do której nasypiemy czysty piasek (cena za 20kg worku piasku z atestem to ok. 20-25zł).  Warto również zadbać o to, aby piaskownica miała zabezpieczenie przed deszczem czy wtargnięciem do niej nieproszonych gości (na przykład zwierząt, które mogą w niej zostawić nieczystości). Możemy stworzyć więc drewnianą pokrywę lub wyposażyć piaskownicę w plandekę z wodoodpornego materiału, którą będziemy przykrywać piasek po zakończonej zabawie. 

 Małpi gaj

Świetną atrakcją dla dzieci może być zamontowanie tzw. małpiego gaju, czyli specjalnej konstrukcji ze sznurkami i kładkami, po których maluchy mogą się przemieszczać. Taka zabawa doskonale uczy koordynacji ruchowej, a także wzmacnia poczucie własnej wartości i pewność siebie. Możemy także zainwestować w ściankę wspinaczkową dla dzieci, która z pewnością będzie główną atrakcją placu zabaw. Cena zakupu takiej ścianki to ok. 1.000zł.

 Basen ogrodowy

Latem warto również zapewnić dzieciom odrobinę ochłody. Świetnie sprawdzi się mały basen ogrodowy, który dostarczy maluchom sporo atrakcji i orzeźwienia nawet w najbardziej upalne popołudnia. Taki basen kupimy już w cenie 200-300zł. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo miejsca na taki basen, możemy dzieciom zafundować kurtynę wodną. Jest to nic innego jest pionowa konstrukcja z systemem zraszającym. Taki gadżet możemy kupić już w cenie 100zł.

 Aranżacja placu zabaw to bardzo praktyczna, lecz dość kosztowna inwestycja i może nas wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jeśli brakuje nam środków na zakup niezbędnych elementów takiego placu zabaw, pomocna może być pożyczka online, która pomoże sfinansować tę inwestycję. Pożyczkę spłacimy w dogodnym terminie, natomiast dzieciom już teraz zapewnimy świetną zabawę i piękne wspomnienia z wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.