Moda retro, która powróciła

Moda retro, która powróciła

Świat mody jest dość specyficznym środowiskiem, które ciągle ulega zmianom oraz wprowadza coraz to nowe style, oraz elementy. Niemalże pewne jest, że wraz z końcem roku zostanie zapomniane co było modne poprzedniego lata, a oczy wszystkich zostaną zwrócone na nadchodzący rok. Jednakże nie jest to regułą – moda powraca, i to w najmniej oczekiwanym momencie – znacie takie przypadki? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, z którego dowiesz się nieco więcej o powracającej modzie.

Wszędzie grochy

Grochy czarne, grochy czerwone, grochy białe – jest tyle odmian tego wariantu, że aż ciężko je zliczyć. Projektanci modowi raz po raz wracają do tego motywu przewodniego i proponują coraz to nowe wariacje, wykorzystując popularny motyw grochów. W zależności czy stawiasz na klasykę, czy też wolisz nieco odważniejszy styl – z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Retro grochy odznaczają się białym bądź czarnym kolorem na jednolitym tle – jeśli wolisz wyróżniać się z tłumu, wybierz krzykliwe kolory kropek, takie jak czerwony czy też mocny żółty.

Moda Hipisów wraca do łask

Moda hipisów, jak zwykło określać się ten styl, wyróżnia się luźnym krojem oraz barwnymi kolorami. A, jako że jest to styl dzieci kwiatów – często można spotkać się z motywami kwiatowymi na ubraniach. Styl ten również wyróżnia się długimi i lekkimi sukienkami oraz dodatkami wykonanymi z naturalnych materiałów – przykładowo drewna. Styl dzieci kwiatów porównywany jest często do stylu boho – i jest to trafne porównanie, gdyż są one bardzo podobne.

Spodnie kobiece z dawnych lat

Z pewnością widziałyście takie spodnie w amerykańskich produkcjach filmowych – bardzo wąskie, można powiedzieć obcisłe, spodnie dla kobiet z wysokim stanem. Moda na tego rodzaju spodnie wróciła z wielkim przytupem – zarówno wielkie hollywoodzkie gwiazdy, jak i nastolatki zaczęły odważnie zakładać tego typu spodnie. Są one idealne zarówno na wieczorne wyjście ze znajomymi, jak i eleganckie przyjęcia – wszystko zależy od kolorystyki wybranych spodni oraz dodatków.

Kolory retro

Retro styl to nie tylko ubrania, ale także kolory. Można odnieść wrażenie, że królują w nich tylko szare, stonowane barwy. Nic bardziej mylnego! Retro kolory są także pełne energii i “życia”. Wszystko zależy od Twojego stylu i odwagi w dobieraniu poszczególnych elementów garderoby. Niektóre style vintage charakteryzują się pudrowymi kolorami materiałów oraz lekko przygaszonymi wzorami, z kolei inne żywymi czerwienią i żółcią. Celowo nie wspominam tu o czarnym i białym kolorze – gdyż są one tak uniwersalne i ponadczasowe, że nigdy nie znikną z modowego radaru projektantów mody.

Jak widzisz, styl retro powraca co rusz w nowych odsłonach – na pierwszy rzut oka może wydawać się to zupełnie nowa stylizacja upatrzonego ubrania, jednakże niemalże na pewno jest to pewna wariacja i połączenie stylu retro z nowoczesnym designem. Nie Bój się ubierać w ten sposób – z pewnością wywołasz zachwyt i zainteresowanie innych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.