Rodzaje bezpiecznych i modnych ubrań do pracy

Rodzaje bezpiecznych i modnych ubrań do pracy

Czy moda może łączyć się z bezpiecznymi ubraniami do pracy? Oczywiście! Jeśli chcesz przekonać się jak połączyć te dwa, jakby się zdawało, światy przeczytaj poniższy artykuł – z pewnością zainspiruje Cię do zmian w Twojej firmie.

Ubrania robocze do firmy

Wpierw przyjrzymy się rodzajom bezpiecznych ubrań do firmy – choć te mogą się różnić od branży i wykonywanych obowiązków pracownika. Zupełnie inne potrzeby będzie miał pracownik z betoniarnia Legnica a zupełnie inne spawacz w stoczni. My postaramy się uwzględnić najbardziej uniwersalne zestawy bezpiecznych ubrań dla pracownika.

Rękawice ochronne – z pewnością jest to podstawowy środek dla zachowania bezpieczeństwa rąk pracownika. Należy dokładnie sprawdzić jakiego rodzaju rękawiczek potrzebuje Twój pracownik, być może będzie potrzebował rękawiczek odpornych na rozcięcia lub przykładowo odporne na ogień. Nie oszczędzaj w tym wypadku na jakości materiałów – najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Buty ochronne – niezbędne jeśli Twój pracownik wykonuje prace fizyczne. Jest on narażony na upadek ciężkich przedmiotów na stopy lub przykładowo na przejechanie po nich wózkiem widłowym. Choć może te przykłady mogą wydać się drastyczne – to jednak one zdarzają się w realnym świecie. Dlatego tak ważne jest zapewnienie wysokiej klasy obuwia roboczego swoim pracownikom.

Spodnie robocze – Tutaj również ważna jest jakość materiałów użytych w procesie szycia. Ważne, aby odpowiadały potrzebom pracowników oraz były wygodne do noszenia. Z pewnością źle dobrane spodnie będą zaniżać efektywność pracowników. Przy ich wyborze weź również pod uwagę liczbę kieszeni oraz czy nie potrzebne będą im specjalne pasy na narzędzia.

Koszulki, bluzy oraz kurtki – są równie ważne co poprzednie pozycje, oczywiście kurtki i bluzy są niezastąpione w zimne i chłodne pory roku. Dlatego też spraw, aby te ubrania były najwyższej klasy – zmarznięty pracownik nie tylko nie będzie dawał z siebie 100% ale także z pewnością będzie chciał znaleźć innego pracodawcę, który zapewni mu odpowiednie środki ochrony wierzchniej.

Moda a odzież robocza

Oczywiście możesz połączyć odzież roboczą z najnowszymi trendami modowymi – a nawet powinieneś! Najnowsze trendy modowe w ubraniach dla pracowników fizycznych sprawią, że każdy pracownik będzie wizytówką firmy. Takie działanie z pewnością sprawi, że potencjalni klienci uznają firmę, dla której pracują tak ubrani pracownicy jako profesjonalną i godną zaufania. Dobierz kolorystykę ubrań zgodną z kolorami loga firmowego – będzie to tworzyć spójną całość.

Nie zapominaj oczywiście o praktyczności ubrań – nie może być tak, że wygląd będzie przeważał nad funkcjonalnością. Wyśrodkuj oba elementy z naciskiem na jakość i bezpieczeństwo takiego ubrania. Buty robocze mogą w dzisiejszych czasach wyglądać jak zwykłe adidasy, ale musisz pamiętać, aby spełniały odpowiednie normy przewidziane dla takiego obuwia. Jesteśmy pewni, że jeśli pomyślisz o modnych ubraniach dla pracowników, będą oni zadowoleni i dumni, że mogą pracować w firmie, która dba o pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.