Sposoby radzenia sobie ze stresem

Sprawdź koniecznie nasze sprawdzone sposoby na radzenie sobie ze stresem – z pewnością wykorzystasz je w codziennych obowiązkach i zadaniach!

Ćwiczenia fizyczne

Ćwiczenia jest jedną z najważniejszych rzeczy, które można zrobić, aby zwalczyć stres. Korzyści są najsilniejsze, gdy ćwiczysz regularnie. Osoby, które ćwiczą regularnie, są mniej skłonne do odczuwania niepokoju niż ci, którzy nie ćwiczą.

Ćwiczenia – takie jak chodzenie lub jogging – które wymagają powtarzania ruchów dużych grup mięśniowych, mogą być szczególnie odstresowujące. Regularne ćwiczenia mogą pomóc obniżyć poziom stresu i niepokoju poprzez uwolnienie endorfin i poprawę snu i obrazu siebie.

Suplementy

Kilka suplementów promuje redukcję stresu i lęku. Poniżej znajduje się krótki przegląd niektórych z najczęstszych suplementów:

  • Wstęp: Niektóre suplementy mogą wchodzić w interakcję z lekami lub mieć skutki uboczne, więc może warto skonsultować się z lekarzem, jeśli masz stan zdrowia.
  • Kwasy tłuszczowe Omega-3: Jedno z badań wykazało, że osoby przyjmujące, suplementy omega-3, doświadczyli 20% redukcji objawów stresowych.
  • Ashwagandha: jest to zioło stosowane w medycynie alternatywnej w leczeniu stresu i lęku.
  • Zielona herbata: Zielona herbata zawiera wiele przeciwutleniaczy polifenolowych, które zapewniają korzyści zdrowotne. Może obniżać poziom stresu i lęku poprzez zwiększenie poziomu serotoniny

Aromaterapia

Używanie olejków eterycznych lub palenie pachnącej świecy może pomóc zmniejszyć uczucie stresu i niepokoju. Niektóre zapachy są szczególnie kojące. Oto niektóre z najbardziej uspokajających zapachów:

  • Lawenda
  • Róża
  • Bergamot
  • rumianek rzymski
  • Kwiat pomarańczy lub pomarańczy

Zredukuj spożycie kofeiny

Kofeina jest substancją pobudzającą występującą w kawie, herbacie, czekoladzie i napojach energetycznych. Wysokie dawki mogą zwiększać poziom lęku. Ludzie mają różne progi tolerancji na ilość kofeiny. Jeśli zauważysz, że kofeina wywołuje u ciebie drżenie lub niepokój, zastanów się nad ograniczeniem jej stosowania.

Chociaż wiele badań pokazuje, że kawa może być zdrowa z umiarem, to jednak nie dla wszystkich. Ogólnie rzecz biorąc, za umiarkowaną ilość kawy uważa się pięć lub mniej filiżanek dziennie.

Zacznij rzuć gumę

Aby szybko i łatwo uwolnić się od stresu, spróbuj żuć gumę do żucia. Jedno z badań wykazało, że osoby, które żuły gumę, miały większe poczucie dobrego samopoczucia i mniejszy stres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.