Style w modzie – jak je łączyć

Style w modzie - jak je łączyć

Wyczucie stylu i łączenie poszczególnych elementów ubiorów często nie przychodzi naturalnie – owszem część osób, ma wrodzony dar, ale większość z nas niestety musi się tych rzeczy nauczyć. Specjalnie dla was powstał ten poradnik. Zapraszamy do lektury!

Miksowanie stylów – poznaj klasykę

Pierwszym krokiem powinno być poznanie podstawowych stylów, czyli klasycznych, w modzie. Jest to must have, jeśli chcesz dobrze łączyć ze sobą style – zdecydowanie musisz mieć niezbędną wiedzę o klasycznych bazach ubrań. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj poniżej.

Dlaczego styl klasyczny?

Styl klasyczny idealnie nadaje się do łączenia z innymi stylami – będzie pasował zarówno do sportowych kreacji, jak i bardziej eleganckich zestawień ubrania. Oczywiście idealnie sprawdzi się na eleganckich imprezach, galach i wszędzie tam, gdzie wymagany jest oficjalny strój. Ale połączenie go z innym stylem sprawi, że z eleganckiego i defacto formalnego ubrania zmieni się w casualowy styl. Takie zestawienie możesz właściwie nosić na co dzień.

Co charakteryzuje klasyczne ubrania?

Z pewnością pierwsze, na co można zwrócić uwagę to jakość materiałów i sposób wykonania – będzie on na najwyższym poziomie. Co prawda takie ubrania będą nieco droższe, ale możesz mieć pewność, że będą w doskonałym wyglądzie przez naprawdę długi czas! Dlatego też, jeśli masz możliwość skorzystania z promocji – nie wahaj się i przeznacza pewną sumę na zakup tego typu uniwersalnych ubrań. Co jeszcze charakteryzuje taki styl? Stonowane kolory i odcienie przywołujące na myśl szyk i elegancję.

Dodatki, które idealnie pasują

Nie przejmuj się dyktatorami mody – w doborze akcesoriów panuje pełna dowolność. A więc załóż takie akcesoria, w których czujesz się doskonale – może to być zegarek, bransoletka lub apaszka. Z pewnością dobierzesz odpowiedni zestaw do ubrania. Możesz również pomyśleć o okularach przeciwsłonecznych oraz kolczykach, które podkreślą Twój styl.

Jak widzisz połączenie stylu klasycznego z innymi strojami jest banalnie proste. Wystarczy chwila zastanowienia się nad tym co masz aktualnie w swojej garderobie – od tego już dzieli cię mały krok do idealnego łączenia stylu klasycznego. Pamiętaj, aby nie przesadzać z dodatkami – mogą one wywołać wprost przeciwny skutek od zamierzonego i zamiast olśniewać wyglądem będziesz budziła tylko zaciekawienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.