Ubranie na rozmowę kwalifikacyjną

Ubranie na rozmowę kwalifikacyjną

Udało Ci się dostać na rozmowę o pracę w wymarzonej firmie? Super! Teraz wystarczy zrobić odpowiednie wrażenie – sprawdź nasze ubiorowe porady na rozmowę kwalifikacyjną!

Jak się przygotować?

Przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej oznacza wyszukanie informacji na temat firmy, przemyślenie odpowiedzi na możliwe pytania i przedstawienie swojej osoby możliwie w najlepszy sposób. O czym należy jeszcze pamiętać? Oczywiście o ubiorze! Ubieranie się nieodpowiednio na rozmowę kwalifikacyjną jest uważany za najczęstszy błąd podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Więc co stanowi zły strój i jak można sprawić, by był on właściwy? Jaka jest różnica między strojem “biznes casual” a strojem “biznesowym profesjonalnym”? Jesteśmy tutaj, aby dać Ci szybkie i proste rady na temat tego, jak wyglądać najlepiej na poważną rozmowę kwalifikacyjną – bez wydawania ostatniego grosza z konta bankowego. Skoncentrujemy się na trzech kluczowych elementach ubrania na rozmowę, które z pewnością już masz.

Dla kobiet

Marynarka

Dobrze dobrana marynarka może dodać elementu profesjonalizmu do niemal każdego stroju i jest wymagana dla stroju biznesowego casual. Dopasuj ją do dżinsów (bez dziur!), obcasów, kolczyków i prostej, ale wysokiej jakości koszulki casual. Wybierz jeden z neutralnych kolorów – pomyśl o czarnym, szarym lub granatowym – abyś mogła używać go w kółko. I nie bój się pokazać swojej osobowości! Połącz marynarkę z wzorzystym obuwiem, aby pokazać swój osobisty styl w atrakcyjny sposób.

Ołówkowa spódnica

Ołówkowe spódnice to właściwa definicja biznesowego casual: Są konserwatywne, stylowe, modne. W połączeniu z zapinaną na guziki koszulą, będą wyglądać znakomicie! Ale mogą nawet też wyglądać zjawiskowo na bardziej swobodnej koszuli. Upewnij się, że włożysz ją do środka, aby wykorzystać efekt wyższej talii.

Naszyjnik

Naszyjnik jest centralnym elementem biżuterii, który można łączyć z wieloma lub żadnymi innymi ozdobami – jest samodzielny jako dodatek. Spróbuj go założyć na flanelową koszulę w kratę, aby nadać mu wyrafinowany, zabawny klimat lub z tradycyjnym strojem, aby dodać mu nieco uroku.

Dla mężczyzn

Świetny garnitur to doskonała inwestycja, ale zamiast pożyczać garnitur taty na wesele z lat 90-tych, wybierz kilka kluczowych elementów, aby stworzyć look na rozmowę kwalifikacyjną, który wygląda całkowicie fantastycznie.

Buty

Są one koniecznością, ale nie czuj się, jakbyś potrzebował włoskiej skóry w obuwiu. Skoncentruj się na tym, aby buty, które ci się podobają, były rzeczywiście wygodne (niektóre rozmowy trwają chwilę, a może będziesz musiał przejść w nich kilka ulic zanim dotrzesz na rozmowę). Właściwą parę możesz założyć do dopasowanych niebieskich dżinsów i koszuli z guzikami.

Krawat

Krawat to jeden z elementów ubioru must have dla mężczyzny i musisz nauczyć się go wiązać. Profesjonalne miejsca pracy w biznesie wymagają ich, a nawet bardziej luźne firmy biznesowe je doceniają. Pokazują, że dbasz o siebie i wiesz, jak wyrazić swój osobisty styl. Wybierz co najmniej jeden w kolorze neutralnym, jak czarny, szary lub niebieski.

Przed rozmową kwalifikacyjną

Przed każdą rozmową rekrutacyjną, upewnij się, że jesteś dobrze przygotowana. Pamiętaj, aby umyć zęby, utrwalić włosy, użyć dezodorantu i ograniczyć do minimum ilość perfum lub wody kolońskiej (lepiej, abyś ją całkowicie pominął). Te małe rzeczy nie tylko pokażą Twojemu rozmówcy, że bierzesz tę pracę na poważnie, ale pozostawią Ci poczucie pewności siebie i spokoju nawet podczas najtrudniejszych pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.