Wiosenne porządki w szafie – mini poradnik

Wiosenne porządki w szafie - mini poradnik

Przychodzi taki czas, kiedy należy przejrzeć swoją szafę i zrobić w niej porządek – oczywiście nie mamy tu na myśli ścieranie kurzu – ale porządne sortowanie nieużywanych rzeczy. Mamy kilka sprawdzonych rad, które z pewnością pomogą Ci w tym czasie.

Sortowanie czas zacząć

Powinnaś wpierw posegregować ubrania, biorąc pod uwagę częstotliwość ich noszenia – ułóż na rzeczy na kupki. W pierwszej kupce niech znajdą się ubrania, które miałaś na sobie w przeciągu ostatniego miesiąca — te rzeczy z pewnością zostawisz. Drugą kupkę powinny uzupełnić ciuszki, które nosisz, ale sporadycznie. Trzeci kupka z kolei to rzeczy, które nie miałaś na sobie od co najmniej 3 miesięcy.

Z ostatnią kupką rzeczy będziesz musiała się pożegnać – dlaczego? Powód jest banalny – zajmują tylko niepotrzebnie miejsce w szafie. Jeśli są w dobrym stanie, możesz spróbować je sprzedać. Natomiast jeśli czujesz, że nadają się tylko do oddania – zrób to. Wystarczy znaleźć kontener na ubrania dla potrzebujących. Oczywiście tego typu rzeczy muszą być czyste i nadawać się do noszenia.

Druga kupka ubrań to, jak wspomnieliśmy wcześniej, ubrania, które nosisz, ale dość rzadko. Musisz dokładnie przyjrzeć się tym ubraniom – czy nie są zniszczone lub wyszły z mody. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – przerzuć je do 3 kupki.

Czas na pierwszą kupkę – są to rzeczy najczęściej noszone – oczywiście zachowasz większość z nich. Ale może warto spojrzeć na nie z innej perspektywy? Może wyszły z mody, a zakładasz je tylko z sentymentu? Takich ubrań najciężej się pozbyć – ale zaufaj mi, poczujesz ulgę, kiedy zobaczysz wolne miejsce w szafie.

Czas na zakupy

Kiedy już masz posortowane i wywiezione niepotrzebne ubrania – czas na zakupy. Zrób listę rzeczy, których potrzebujesz. Przykładowo: sportowa marynarka, t-shirty i jeansy. Ułatwi Ci to zakupy i nie będziesz tracić sił i czasu na przeglądanie rzeczy, które “może się przydadzą” – unikaj takiego robienia zakupów jak ognia, prowadzi ono tylko do zawalania garderoby ubraniami, których znów nigdy nie założysz.

Możesz spróbować zrobić zakupy przez internet – oczywiście może być Ci ciężko dobrać rozmiar. Ale i na to jest rada – większość sklepów z modnymi ubraniami online gwarantuje zwrot pieniędzy w przypadku odesłania produktów, które się nie spodobały – muszą one być z metkami i w stanie takim jak zostały przesłane. Czyli typowo do przymierzenia i odesłania.

Czy takie zmiany są dobre?

Oczywiście! Jak po chwili zauważysz, że Twoja garderoba jest zupełnie inna! Nie będzie w niej zbędnych rzeczy, które tylko zbierały kurz. A zostaną jedynie takie, które z pewnością założysz przy nadarzającej się okazji. Nie bój się zmian i pozbycia się nienoszonych ubrań – jeśli do tej pory miałaś je tylko parę razy na sobie, z pewnością w przyszłości również tylko będą zalegać w szafie. Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.